Difference between revisions of "Princess:Base Classes"
From Game Logs
m (Sorcerer) |
(Marshal) |
||
| Line 190: | Line 190: | ||
| 6+ | | 6+ | ||
|- | |- | ||
| − | | Marshal | + | | [[Princess:Marshal|Marshal]] |
| 10 | | 10 | ||
| 3/4 | | 3/4 | ||
Revision as of 08:19, 4 April 2009
| Class | HP | BAB | Def | Svs | SP |
|---|---|---|---|---|---|
| Barbarian | 15 | 1 | 1/2 | F | 6+ |
| Bard | 10 | 3/4 | 1/2 | RW | 10+ |
| Cleric | 10 | 3/4 | 3/4 | FW | 6+ |
| Druid | 10 | 3/4 | 1/2 | FW | 6+ |
| Fighter | 15 | 1 | 3/4 | F | 6+ |
| Paladin | 15 | 1 | 3/4 | F | 6+ |
| Ranger | 10 | 1 | 3/4 | FR | 6+ |
| Rogue | 10 | 3/4 | 1/2 | R | 10+ |
| Sorcerer | 5 | 1/2 | 1/4 | W | 6+ |
| Wizard | 5 | 1/2 | 1/4 | W | 2+ |
| Hexblade | 15 | 1 | 1/2 | F | 6+ |
| Swashbuckler | 15 | 1 | 3/4 | F | 6+ |
| Scout | 10 | 3/4 | 1/2 | R | 10+ |
| Spellthief | 10 | 3/4 | 1/4 | W | 6+ |
| Favored Soul | 10 | 3/4 | 1/2 | FRW | 6+ |
| Spirit Shaman | 10 | 3/4 | 1/2 | FW | 6+ |
| Warlock | 10 | 3/4 | 1/4 | W | 6+ |
| Warmage | 10 | 1/2 | 1/2 | W | 6+ |
| Beguiler | 10 | 1/2 | 1/2 | W | 10+ |
| Dragon Shaman | 15 | 3/4 | 1/2 | FW | 6+ |
| Duskblade | 10 | 1 | 3/4 | FW | 2+ |
| Knight | 15 | 1 | 3/4 | FW | 6+ |
| Dragonfire Adept | 10 | 1/2 | 1/2 | FW | 6+ |
| Healer | 10 | 1/2 | 1/2 | FW | 6+ |
| Marshal | 10 | 3/4 | 1/2 | FW | 6+ |
| Archivist | 10 | 1/2 | 3/4 | FW | 2+ |
| Dread Necromancer | 10 | 1/2 | 1/2 | W | 6+ |
| Factotum | 10 | 3/4 | 1/2 | R | 10+ |
| Crusader | 15 | 1 | 3/4 | F | 2+ |
| Swordsage | 10 | 3/4 | 1/2 | RW | 6+ |
| Warblade | 15 | 1 | 1/2 | F | 2+ |
| Incarnate | 10 | 1/2 | 1/2 | FW | 6+ |
| Soulborn | 15 | 1 | 3/4 | F | 6+ |
| Totemist | 10 | 3/4 | 1/2 | FR | 6+ |
| Battle Dancer | 10 | 3/4 | 1/2 | R | 6+ |
| Death Master | 10 | 3/4 | 1/2 | W | 6+ |
| Jester | 10 | 3/4 | 1/2 | RW | 10+ |
| Mountebank | 10 | 3/4 | 1/2 | R | 10+ |
| Savant | 10 | 3/4 | 1/2 | W | 10+ |